Jaśniej znaczy bezpieczniej

Urząd Miasta Świdnik stara się o pieniądze na poprawę bezpieczeństwa przejść dla pieszych przy ul. Niepodległości. Jeśli je otrzyma, przy zebrach staną m.in. nowe latarnie.


– W Świdniku większość wypadków i kolizji ma miejsce na głównych ulicach, a te należą do powiatu. Spośród miejskich ulic najwięcej groźnych zdarzeń drogowych ma miejsce na ul. Niepodległości, dlatego podejmujemy działania, aby było w tym miejscu bezpieczniej – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Miasto przygotowało program, w ramach którego zostałyby doświetlone przejścia dla pieszych przy ruchliwej ul. Niepodległości. Na jego realizację chciałoby pozyskać środki z Funduszu Rozwoju Dróg, realizowanego przez Lubelski Urząd Wojewódzki. Częściowo rozwiązałoby to również inny zgłaszany przez mieszkańców problem.

– Sporo osób narzeka, że na tej ulicy jest za ciemno. Mamy możliwość zwiększenia natężenia oświetlenia i zleciłem przygotowanie takiej analizy, która na to pozwoli, ale oczywiście próbujemy swoich sił również w tym naborze. Wniosek został już złożony – dodaje M. Dmowski.

Jeśli się uda i nasz samorząd otrzyma to wsparcie, przy 5 przejściach staną dodatkowe latarnie. Przejścia zostaną również przebudowane w taki sposób, aby wymuszać na kierowcach wolniejszą i ostrożniejszą jazdę. Wyniki naboru powinny być znane w drugiej połowie tego roku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here