Jedni budują inni rujnują

Park choć jeszcze nie jest gotowy już stał się miejscem schadzek młodzieży i imprez pod chmurką

Wandale i bałaganiarze już odcisnęli swój ślad w parku powstającym przy al. Lotników Polskich. Wszędzie walają się butelki po alkoholu, a nowo postawione ławki i altanka już zostały pomazane. Świdniczanie wskazują, że sprawka młodzieży, która urządza to nocne libacje alkoholowe.


O problemie poinformowała nas powiatowa radna Edyta Lipniowiecka (ŚWS).

– Zasygnalizowali mi go mieszkańcy miasta, którzy narzekają na to, że młodzież nie szanuje wydawanych przez miasto pieniędzy i czyjejś pracy, i urządza sobie w powstającym parku libacje – mówi Edyta Lipniowiecka. – Wszędzie są puste butelki po alkoholu, a na altance i nowych ławkach są już pierwsze bazgroły.

Do tego ktoś powyciągał kostkę brukową z gotowego już chodnika. Ale nieodpowiedzialna jest nie tylko młodzież. Był też przypadek, że matka przyprowadziła dziecko na dopiero powstający w tym miejscu i niezabezpieczony plac zabaw, a kiedy ktoś zwrócił jej uwagę zlekceważyła ostrzeżenie twierdząc, że dziecku na pewno nic się nie stanie.

Informacje o bałaganie i wandalskich wybrykach w powstającym parku dotarły również do urzędu miasta. Ratusz przekazał je wykonawcy, do którego należy zabezpieczenie terenu budowy do czasu jej zakończenia i odbioru przez miasto, ale też baczniejszą uwagę na te miejsce ma zwrócić straż miejska.

Park z Zielonego LOF-u

Park powstaje między ul. Spadochroniarzy a al. Lotników Polskich. Budowa ruszyła jesienią zeszłego roku i będzie kosztować ok. 1,7 mln zł z czego zdecydowana większość kosztów zostanie pokryta ze środków unijnych w ramach programu „Zielony LOF”. Jej wykonawcą jest firma Garden Designers z Lublina, a gotowy park ma być do dyspozycji mieszkańców już w przyszłym miesiącu. JN