Jednośladem zygzakiem

Aż 400 wykroczeń na 500 skontrolowanych rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów ujawnili policjanci drogówki w czwartek, w powiecie lubelskim podczas akcji „Jednoślad”.


– Mundurowi sprawdzali stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów, a także stan trzeźwości kierujących. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W efekcie kontroli policjanci m.in. wyeliminowali z ruchu blisko 60 kierujących jednośladami, którzy byli pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że kierowanie po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu jest zakazane. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo poważne zagrożenie, zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu rogowego.

Przypominamy, że kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy. Z kolei nietrzeźwy rowerzysta odpowiada za wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny. LT