Jednym pasem co najmniej do świąt

Zamknięcie „połowy” al. Racławickich po stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego czy wyłączenie dwóch środkowych pasów na ul. Lipowej. Są nowe utrudnienia dla kierowców w centrum Lublina.


W miniony piątek wyłączony z ruchu został fragment Racławickich od ul. Łopacińskiego do hotelu Mercure, po stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ruch odbywa się w obu kierunkach, po jednym pasie w każdą stronę, od strony Ogrodu Saskiego. Tego typu utrudnienia mają potrwać do 23 grudnia.

– Na wyłączonym fragmencie Al. Racławickich, drogowcy wykonują trzy warstwy jezdni: od położenia kruszywa, poprzez podbudowę, do tzw. warstwy wiążącej – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

W ubiegłym tygodniu zaczęły się również kolejne prace na ulicy Lipowej, na odcinku od zatoki autobusowej naprzeciwko cmentarza do wysokości ul. Ofiar Katynia. Roboty są prowadzone na dwóch środkowych pasach jezdni. Kierowcy mają do dyspozycji skrajne pasy – ruch odbywa się w obu kierunkach. Tego typu utrudnienia potrwają około dwóch miesięcy. – W tym czasie drogowcy przebudują ostatni odcinek kanalizacji deszczowej znajdujący się w osi jezdni oraz odtworzą nawierzchnię – tłumaczy J. Góźdź.

Prace przy przebudowie Al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego ruszyły pod koniec kwietnia. – Docelowo przebudowanych zostanie blisko 3,9 km ulic i chodników oraz wykonanych około 4 km ścieżek rowerowych. Do użytkowania oddanych zostanie 13 sygnalizacji świetlnych, w tym trzy nowe na ulicach Grottgera, Rowerowej oraz Puławskiej – wylicza Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. To nie wszystko. – Docelowo powstanie ponad 6 km nowej kanalizacji deszczowej – dodaje Góźdź.

Roboty na Al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Za 103,9 mln złotych te trzy arterie przebudowuje konsorcjum, w którego skład wchodzą: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie i Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie. 85% wynosi dofinansowanie ze środków unijnych. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here