Jedyne takie miss. Głosuj!

Urszula Bydlińska

Konkurs piękności, w którym waga, wzrost i wiek nie mają znaczenia. Urszula Bydlińska
z powiatu chełmskiego i Karolina Kubik z Włodawy­­­­ walczą o tytuł najpiękniejszej w wyborach miss na wózku inwalidzkim.

 

Karolina Kubik
Karolina Kubik

Mimo niepełnosprawności, chwyta z życia to, co najlepsze. – Gdy dużo się dzieje wokół, jestem w swoim żywiole. Aktywnie uczestniczę w życiu mojej gminy i parafii. Ponadto pracuję, sprzątam, gotuję. W wolnych chwilach maluję, czytam i … ciągle szukam nowych wrażeń – mówi Urszula Bydlińska z gminy Siedliszcze, która bierze udział w eliminacjach Miss Polski na wózku. To wyjątkowy konkurs, w którym liczy się nie tylko ładna buzia. – Każda z nas ma coś w sobie, co można podkreślić, by poczuć się piękną. I to właśnie chcę pokazać – przekonuje Urszula.
Karolina Kubik jest rodowitą włodawianką. O sobie mówi, że jest osobą bardzo ambitną, wrażliwą na potrzeby innych ludzi, lubiącą aktywny tryb życia. – Chętnie podejmuję nowe działania oraz zawieram znajomości. W weekendy współpracuję z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji FAR w Lublinie współprowadząc zajęcia dla dzieci poruszających się na wózkach – mówi kandydatka na miss. – O konkursie dowiedziałam się z facebooka i postanowiłam spróbować swoich sił. Chcę w ten sposób zmienić wizerunek osób niepełnosprawnych i złamać mentalne bariery nas dzielące
Organizatorem konkursu jest Fundacja Jedyna Taka, na co dzień zajmująca się zmianą postrzegania osób niepełnosprawnych. Swymi poczynaniami organizacja chce pokazać, że są to osoby zaradne, odważne i piękne. Stąd też zrodził się pomysł na wybory Miss Polski na wózku. Zgodnie z regulaminem do ścisłego finału konkursu zakwalifikuje się dwanaście pań, a dwie z nich dostaną się do niego automatycznie zdobywając najwięcej głosów w trwającym do końca maja głosowaniu. Głosy na reprezentantki naszego regionu można oddawać wysyłać sms o treści TC.JEDYNA.3 (Urszula Bydlińska) lub TC.JEDYNA.18 (Karolina Kubik) na numer 72068 lub na stronie www.jedyna-taka.pl. (mg)