Jeśli marzysz o Oxfordzie, przyjdź!

Czy warto podejmować studia w Anglii, jak wygląda aplikacja i co trzeba zrobić, żeby dostać się na tamtejsze uczelnie – o tym opowiedzą przedstawiciele Project Access Polska, którzy 4 stycznia spotkają się z uczniami w I LO im. St. Staszica.


Plan oraz treść całego spotkania zostały stworzone na podstawie doświadczenia organizatorów, którzy chcą pomóc młodszym kolegom. Opowiedzą oni również uczniom o tym, jak wygląda życie codzienne na najlepszych brytyjskich uczelniach, jakie są warunki przyjmowania, jak opłacić czesne oraz jak utrzymać się w Wielkiej Brytanii.
Prowadzącym będzie Adam Goliński, który jest absolwentem I LO w Lublinie i jednocześnie studentem Uniwersytetu Oksfordzkiego. Należy on też do organizacji Project Acess Polska, zrzeszającej polskich studentów w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Stowarzyszenie zapewnia polskim licealistom całkowicie darmową pomoc w aplikacji na najlepsze światowe uczelnie. Swoją pomocą służą specjalni mentorzy – studenci zagranicznych uniwersytetów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Joanna Niećko