Jest co świętować

Mural na ścianie siedziby klubu to jeden z elementów obchodów 65-lecia Avii

Mural z herbami miasta i klubu już jest; niebawem powstanie kolejny i na tym się nie skończy. Będzie też piknik dla całych rodzin i prawdziwa gratka dla kibiców. Tak w skrócie mają wyglądać obchody 65-lecia Avii Świdnik.


Jedną ze ścian siedziby Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik ozdobił mural – od strony ul. Żwirki i Wigury wymalowano herby klubu i miasta w laurowym wieńcu. W ten symboliczny sposób uczczono przypadającą w tym roku 65. rocznicę powstania Avii. Już niebawem będziemy mogli podziwiać kolejne malowidło – na ścianie od strony ul. Sportowej powstaje oś historyczna, przedstawiająca historię Avii – od początku, czyli Fabrycznego Klubu Sportowego, aż do utworzenia Miejskiego Klubu Sportowego.
Jak zapewnia Łukasz Reszka, prezes MKS Avia Świdnik, na tym obchody 65 urodzin Avii się nie skończą.
– Na przełomie sierpnia i września zorganizujemy turniej dla grup młodzieżowych o puchar 65-lecia Avii Świdnik w siatkówce plażowej. Odbędzie się również piknik rodzinny na stadionie z okazji inauguracji nowego sezonu. Planujemy moc atrakcji dla najmłodszych świdniczan. W połowie września chcemy zorganizować turniej seniorskiej siatkówki o puchar 65-lecia Avii Świdnik – mówi Ł. Reszka.
Październik będzie stał pod znakiem piłki nożnej. Władze MKS-u szykują prawdziwą sportową ucztę dla miłośników tej dyscypliny sportu.
– Prowadzimy rozmowy z klubami z ekstraklasy na temat możliwości rozegrania meczu towarzyskiego na naszym stadionie. Jeszcze za wcześnie, abym mógł powiedzieć, kto do nas przyjedzie, ale na pewno będzie to piękne widowisko – dodaje Reszka.
Wczesną jesienią Świdnik odwiedzi także żeńska reprezentacja Polski w piłce nożnej. Całość obchodów jubileuszu 65-lecia podsumuje zaś miejska uroczystość połączona z uhonorowaniem osób najbardziej zasłużonych dla świdnickiego sportu.
– Liczę też na to, że nasze drużyny siatkarska i piłkarska, będą powodem dumy dla wszystkich mieszkańców Świdnika i swoimi wynikami uświetnią sezon, w którym Avia obchodzi 65 lat – mówi prezes MKS Avia Świdnik. – Drużyna siatkówki jest całkowicie odmieniona. Połączyliśmy doświadczenie z młodością. Stworzyliśmy taką „mieszankę wybuchową”, która – mam nadzieję – zaowocuje sukcesami sportowymi i wypełnioną po brzegi widownią. Do Świdnika wrócili trener i zawodnicy, którzy kiedyś opuścili klub. Drużyna piłkarska również została przebudowana, a właściwie zbudowana od nowa. Zespół wzmocniło 9 nowych zawodników. Wierzę, że zapewnią nam pozytywne emocje i piękne widowiska pełne walki i zaangażowania.
Jak zaznaczają władze klubu, sprawą priorytetową, nie tylko z okazji 65-lecia klubu, jest odbudowa tradycji sportowego szkolenia najmłodszych mieszkańców miasta.
– Stawiamy na młodych świdniczan. Celem jest zbudowanie seniorskich drużyn w oparciu o naszą najzdolniejszą młodzież. Ale na to potrzeba czasu. Programy „Avia Skrzaty” oraz „Avia z klasą” spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Gdzieś wśród nich na pewno są diamenty, które będziemy szlifować tak, aby przynosiły nam dumę i wprawiały w zachwyt na parkietach i boiskach, najpierw reprezentując Świdnik, a może kiedyś i Polskę – mówi prezes Reszka. (w)