Jest kasa, będą inwestycje

Gmina Gorzków dostała pełne wsparcie z Rządowego Programu Polski Ład, choć jej wójt Marek Kasprzak z umiarkowanym optymizmem oczekiwał na wieści z Warszawy. Gorzków uzyskał w sumie prawie 6,5 mln zł dofinansowania.

Najwyższe wsparcie gmina dostała na energię odnawialną – 2 850 000 zł. Te pieniądze z

ostaną przeznaczone na instalacje fotowoltaiczne dla chętnych mieszkańców, ale także na budynkach użyteczności publicznej.

1 800 000 zł gmina uzyskała na przebudowę budynku po byłym ośrodku zdrowia w Orchowcu. Dotychczasowa lecznica zostanie przekształcona w świetlicę wiejską. Znajdzie się też w niej miejsce na cztery mieszkania chronione.

Również 1 800 000 zł Gorzków otrzymał na termomodernizację budynku urzędu gminy, a w zasadzie jego części. Zakres prac ma objąć docieplenie i wymianę okien. Wójt Marek Kasprzak na wieści z Warszawy, w sprawie rozstrzygnięcia Rządowego Programu Polski Ład, czekał z umiarkowanym optymizmem, twierdząc, że choć gmina składała dotąd dobre wnioski, to nie dostawała pieniędzy. Tym razem włodarzowi Gorzkowa z pomocą przyszli radni. Jak informuje wiceprzewodniczący rady gminy, Radosław Parka, radni zaangażowali się bardzo mocno, czego efektem jest pozyskane dofinansowanie. Gminie, według Parki, pomogła też posłanka Teresa Hałas. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here