Jest terminarz okręgówki

20-21 sierpnia piłkarze chełmskiej ligi okręgowej powrócą na boiska. Na inaugurację sezonu 2016/2017 szlagierowo zapowiadają się dwa spotkania, Sparty Rejowiec Fabryczny z Hetmanem Żółkiewka i Eko Różanka z Granicą Dorohusk. Ciekawie powinno też być w podwójnych derbach krasnostawskich, Ruch Izbica zagra ze Startem Krasnystaw, a Tatran Kraśniczyn z Bratem Cukrownik Siennica Nadolna.
Wydział Gier ChOZPN ustalił terminarz ligi okręgowej na sezon 2016/2017. Oprócz wymienionych wcześniej pojedynków w pierwszej kolejce beniaminek Vitrum Wola Uhruska zmierzy się z Unią Rejowiec, Unia Białopole będzie podejmowała Ogniwo Wierzbica, zaś Frassati Fajsławice zagrają ze Spółdzielcą Siedliszcze.
Liga, póki co, nie ma zdecydowanego faworyta. Wszystko wskazuje na to, że o czwartą ligę będą bić się Start Krasnystaw, Sparta Rejowiec Fabryczny, Granica Dorohusk i podobno Unia Białopole. Ta ostatnia szykuje dość mocny skład. Nieoficjalnie mówi się, że zespół trenera Waldemara Koguta ma wzmocnić stoper Marek Grzywna, były gracz Chełmianki.
W dwóch drużynach doszło do zmian trenerów. Hetmana Żółkiewka poprowadzi Tomasz Tyczyński, który w sezonie 2012/2013 wprowadził tę drużynę do czwartej ligi. Z kolei Vitrum Wola Uhruska objął Marek Tarnowski, pracujący dotąd w Sawenie Sawin.
Runda jesienna ligi okręgowej zakończy się 6 listopada. Piłkarze będą grać głównie w weekendy. Tylko jedną kolejkę – czwartą rozegrają w środę 7 września. (red)