Jeszcze większe show

Przygotowania do III Świdnik Air Festivalu nabierają tempa. Tegoroczna impreza ma być jeszcze atrakcyjniejsza, o co ma zadbać spółka Aeropact, która na swoim koncie ma organizację pokazów lotniczych nie tylko w kraju, ale również w Arabii Saudyjskiej i Jordanii. Miasto zawarło właśnie z poznańską firmą umowę partnerką.


Pierwsze przygotowania nad III Świdnik Air Festivalem rozpoczęto już jesienią zeszłego roku. Termin imprezy, która, podobnie jak dwie poprzednie edycji, będzie zlokalizowana na trawiastym lotnisku przy ul. Sportowej, wyznaczono na 6 i 7 czerwca. I choć ubiegłoroczne pokazy i towarzyszące im wydarzenia przyciągnęły ponad 100 tysięcy widzów, jej organizatorzy, czyli miasto, Świdnik i MOK, chcą jeszcze podnieść jej atrakcyjność i frekwencję.

– Chcąc rozwinąć Świdnik Air Festival, podjęliśmy współpracą z firmą Aeropact, która współorganizuje LOTOS Gdynia Aerobaltic uznawane za jedno z najlepszych tego typu wydarzeń w kraju. To profesjonaliści, którzy pomogą uatrakcyjnić naszą imprezę pod względem lotniczym, jak też marketingowym, przyciągając nowych sponsorów – mówi Ewa Jankowska, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Festival jest kosztownym przedsięwzięciem i choć impreza ma już swoją renomę i wielu sponsorów, którzy sami chcą z nami współpracować, to każde dodatkowe wsparcie finansowe jest mile widziane.

Sekretarz dodaje, że prace nad programem imprezy już się rozpoczęły. Oprócz sprawdzonych, gromadzących największą publiczność punktów programu, organizatorzy już negocjują, by doszły do skutku, zapowiadane już w roku ubiegłym, ale ostatecznie odwołane, pokazy wojskowych odrzutowców. Generalnie uatrakcyjniony ma zostać program pokazów lotniczych, a nieco okrojona część artystyczną. W ubiegłym roku na koncercie wieńczącym imprezę wystąpiły aż trzy gwiazdy – Ania Dąbrowska, Enej i Organek. W tym w roli głównej mają być gwiazdy lotnictwa.

– Nie rezygnujemy z części artystycznej ale w tym roku na zakończenie imprezy planujemy tylko koncert Grzegorza Hyżego – zapowiada sekretarz Jankowska.

Pierwsze szczegóły programu III ŚAF mają być ujawnione w przyszłym miesiącu.

JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here