Języki obce drogą do kariery

W Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie od dwóch lat funkcjonuje Akademickie Centrum Kształcenia Językowego, które mając na uwadze wszechstronny rozwój i edukację studentów organizuje kursy języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, ale także języka polskiego dla cudzoziemców.


Jest to odpowiedź tej Uczelni na potrzeby studentów, jak również lokalnej społeczności. Języki obce są bowiem obecnie najistotniejszą częścią edukacji. Wśród słuchaczy kursów językowych są osoby przygotowujące się do podjęcia studiów na kierunku: pielęgniarstwo, turystyka i rekreacja, fizjoterapia, kosmetologia oraz wychowanie fizyczne. Ciekawą propozycją są także kursy specjalistyczne dla osób, które planują pracę lub pracują w branży turystycznej, medycznej, czy ekonomicznej.

Program kursów jest dostosowany do potrzeb uczestników i zawiera oprócz interesujących zajęć, ćwiczeń, konwersacji, warsztatów, również zagadnienia pogłębiające znajomości kultury i tradycji kraju, którego język poznajemy.

Zajęcia organizowane przez ACKJ odbywają się w małych grupach i są one prowadzone – jak przekonują organizatorzy kursów – przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyków z wieloletnim stażem i doświadczeniem.

– Znajomości języków obcych podczas studiowania na naszej Uczelni, na której kształcą się studenci z ponad 50 krajów z całego świata jest bardzo istotna, bowiem z jednej strony poszerza zdolność komunikowania się i otwiera możliwość poznawania zagadnień w z szeroko pojętej kultury europejskiej i światowej, z drugiej zaś przydaje się choćby podczas zagranicznych studenckich praktyk, czy wyjazdów do innych państw. Ponadto warto podkreślić, iż umiejętność komunikowania się w wielu językach weszła do standardowych wymagań pracodawców – informuje dr Agnieszka Maciocha, kierownik ACKJ funkcjonującego przy WSSP im. W. Pola w Lublinie.

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający stopień znajomość wyedukowanego języka, który jest honorowany przez pracodawców. Zainteresowani taką formą edukacji i poszerzenia znajomości językowych więcej informacji mogą uzyskać w biurze rekrutacji WSSP im. W. Pola w w Lublinie ul. Choiny 2 (rekrutacja p. 27) lub p. 73 , pod tel. +48 81 448 08 20 można także także zadać pytania kierując je pod adres: rekrutacja@wssp.edu.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here