Jodłowski odwrócił losy meczu

Jakub Jodłowski bohaterem spotkania na szczycie w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów Starszych. Liderująca w lidze drużyna Chełmianka gościła drugą w tabeli Avię Świdnik. I choć do przerwy prowadzili goście, po ostatnim gwizdku radość panowała tylko w zespole gospodarzy. Do wyrównania doprowadził Jakub Jodłowski, a następnie jego strzał z przewrotki zapewnił miejscowym jakże ważne trzy punkty.

Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie. Chełmianka, która przewodzi stawce drużyn w I Lidze Wojewódzkiej w grupie A, wiedziała, że jeśli ogra Avię Świdnik, zrobi kolosalny krok w kierunku awansu do Ligi Makroregionalnej, w której grała już wiosną br.

Cały mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Jana Konojackiego zdecydowanie przeważali i już do przerwy powinni zdobyć co najmniej dwa gole. Niestety, pod bramką przeciwnika zawodnikom Chełmianki brakowało zimnej krwi. Avia w zasadzie nie przeprowadziła ani jednej groźnej akcji, ale za to zdobyła gola, w kuriozalnych okolicznościach.

Po stałym fragmencie gry piłka dość przypadkowo odbiła się od słupka i kiedy Konrad Wojtiuk chciał ją złapać, ta odbiła mu się niefortunnie od ręki wpadła do siatki. Bliski wyrównania po bardzo ładnej akcji był Jakub Rak, ale bramkarz Avii nie dał się pokonać. W przerwie trener Konojacki wzmocnił siłę ognia swojej drużyny, desygnując do gry Jakuba Jodłowskiego i Pawła Wójcickiego.

Obaj rozruszali grę w ofensywie. W 66 min. Jodłowski doprowadził do remisu, pokonując bramkarza gości strzałem z 10 metrów tuż przy słupku. W 83 min. ten sam zawodnik rozstrzygnął losy spotkania. Uderzył przewrotką z 7 metrów i nie dał szans rywalowi. Chełmianka mogła wygrać wyżej, dwie dobre okazje zmarnował Rak. Avia dopiero w samej końcówce zaatakowała, jednak gospodarze nie dali wydrzeć sobie zasłużonego zwycięstwa. Tym samym chełmianie zrewanżowali się rywalowi za porażkę w pierwszym meczu w Świdniku 4:5, zresztą jedyną w obecnym sezonie.

Chełmianka po sobotniej wygranej prowadzi w tabeli z sześciopunktową przewagą. I choć do zakończenia rundy jesiennej pozostało jeszcze pięć kolejek, podopieczni Jana Konojackiego mają bardzo duże szanse ponownie zagrać w Lidze Makroregionalnej Juniorów Starszych. Trzymamy kciuki! A w kolejnym meczu chełmianie zagrają w Łęcznej z miejscowym Górnikiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 października o godz. 10.00.

ChKS CHEŁMIANKA – AVIA ŚWIDNIK 2:1 (0:1)

0:1 – Wojtiuk (21 samobójcza), 1:1 – Jodłowski (66), 2:1 – Jodłowski (83).

ChKS: Wojtiuk – Jabłoński, Salewski (46 Guz), Olszak, Leśniak, Rzepecki (89 Dzierba), Rak, Zalewski (46 Jodłowski), Lewkowicz (46 Wójcicki), Krawiec, Dąbrowski (60 Adamski).

Inne wyniki 9. kolejki: Orlęta Radzyń Podlaski – Podlasie Biała Podlaska 3:2, Lublinianka Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:0, Motor Lublin – Górnik Łęczna 1:0. Zaległy mecz: Avia Świdnik – Górnik Łęczna 2:5. (r)

1. CHEŁMIANKA 9 22 19-9
2. Avia 9 16 26-21
3. Orlęta 8 16 21-11
4. Motor 9 13 19-18
5. Tomasovia 9 12 13-14
6. Lublinianka 9 11 13-15
7. Górnik 9 5 12-17
8. Podlasie 8 4 6-25