Joga dla seniorów

Indyjski, ortodoksyjny system filozofii zajmujący się związkami pomiędzy ciałem i umysłem. To definicja jogi. Właśnie zajęcia z jogi pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie proponują chełmskim seniorom.

Joga staje się w Chełmie coraz popularniejsza. Treningi i medytacje gwarantują lepsze zdrowie, pomagają zwalczyć bóle stawów i kręgosłupa, wspomagają leczenie depresji i zrzucanie nadwagi. Znawcy tematu mówią też, że joga daje dużo pozytywnej energii.

Tymi wszystkimi dobrodziejstwami pracownicy MOPR w Chełmie chcą podzielić się z seniorami, dla których organizują zajęcia z jogi. Właśnie szukają instruktorów, którzy świadczyć będą te usługi. To kontynuacja programu „Senior+” realizowanego od ubiegłego roku w Dziennym Domu „Senior” przy ul. Ogrodowej. Joga to jedna z kilku propozycji kierowanych do osób, korzystających z usług tej placówki.

– Chcemy urozmaicić zajęcia dla seniorów, aby jak najwięcej z nich zaktywizować – mówi Dorota Betka-Bartosiewicz, zastępca dyrektora MOPR w Chełmie. – Joga cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów, zwłaszcza wśród kobiet. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Oprócz jogi oferujemy też inne zajęcia w zmodernizowanym Domu Dziennym przy ulicy Ogrodowej. Zachęcamy do skorzystania z nich.

Oddaj książkę, inni przeczytają

Świetlica środowiskowa przy MOPR (ul. Kopernika 25 a i 25 b) organizuje zbiórkę książek, gier słownych i rebusów. Zostaną one przekazane uczestnikom świetlicy, a także do Domu Dziennego przy ul. Ogrodowej. Zbiórka trwa do 19 kwietnia. (mo)