Jubileusz Anny Szumery

Anna Szumera z Chełmskiego Domu Kultury uroczyście obchodziła 35-lecie pracy twórczej. W zorganizowanym z tej okazji wernisażu towarzyszyli jej bliscy, przyjaciele, współpracownicy, uczniowie. Wystawę je prac malarskich można oglądać do 30 kwietnia.

Anna Szumera jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracę w Chełmskim Domu Kultury rozpoczęła w 1984 roku. Prowadzi tam zajęcia plastyczne, podczas których ze sztuką malarstwa zaznajamia dzieci, młodzież i dorosłych.

Z powodzeniem przygotowuje swoich podopiecznych do studiów artystycznych. Kocha swoją pracę, a to doskonale uwidacznia się w jej niezwykłych pracach malarskich. Na zorganizowanym w ChDK-u wernisażu z okazji 35-lecia pracy twórczej Anny Szumery zjawiło się mnóstwo osób, które doceniają jej talent i zaangażowanie w prowadzone przez nią zajęcia.

– Prawdą jest, że wychować się w domu pełnym artyzmu a nie tworzyć samemu byłoby trudno, tak jak trudno samemu pisać o swojej twórczości – pisze A. Szumera w swojej jubileuszowej publikacji. – Ale myślę, że po 35-latach pracy trochę już napisałam na ten temat – pędzlem, barwą, i nastrojem w moich obrazach.

Dodam tylko, że w poczet mojej 35-letniej pracy twórczej wliczam także edukację młodych (i nie tylko) adeptów sztuki, którą od blisko trzydziestu lat prowadzę. Bo trzeba się wykazać niekiedy wielką „akrobacją twórczą”, aby nauczyć warsztatu i animować do samodzielnej pracy innych. Popracować z wytrwałością i „sprzedać” wiele swoich tajników twórczych.

Wystawę prezentującą malarstwo olejne pejzażowe z ostatnich dwudziestu lat twórczości Anny Szumery można oglądać w ChDK do 30 kwietnia. (mo)

Konkurs fotograficzny

Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie, wspólnie z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych – Ośrodkiem Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie ogłosił konkurs fotograficzny pod hasłem „Przyrodnicze łowiska 2019”. Zgodnie z regulaminem konkursu przez komisję konkursową ocenianie będą fotografie przyrodniczo-łowieckie, czarno białe i barwne wykonane dowolną techniką, o tematyce: sceny myśliwskie, fauna i flora oraz krajobraz przyrodniczy, wykonane w formacie A 4. Na prace organizatorzy oczekują do 10 września br. Wszelkie informację o konkursie znajdują się na stronie internetowej okręgu www.pzlchelm.pl i w biurze ZO PZŁ w Chełmie ul. Lwowska 51/118 oraz pod nr tel. 82 565 84 82. (m)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here