Jubileuszowa moc talentów

W VII LO im. Marii Konopnickiej w Lublinie odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja konkursu 7 Talent. Przez dwa dni, 6 i 7 marca, na szkolnej scenie swoje talenty prezentowała młodzież z całego województwa. Zwycięzcy wystąpią 18 marca na gali finałowej w Radiu Lublin.


– W tym roku świętujemy jubileusz konkursu, który powstał z inicjatywy samych uczniów – mówi Małgorzata Markowska z VII LO. – W pierwszym dniu przeglądu jak zwykle występowali uczniowie utalentowani muzycznie, a w drugim odbywały się prezentacje taneczne i popisy sceniczne.

Wszystkie występy oceniało fachowe jury, w którym tym razem zasiadli: muzyk i kompozytor Tomasz Momot, wokalistka Natalia Wilk oraz Jerzy Oleszczyński właściciel lubelskiej szkoły tańca „Lider”. – Młodzież chętnie sięga po instrumenty muzyczne, słyszeliśmy wykonania już na niemal wszystkich rodzajach instrumentów – mówi Tomasz Momot. – Z roku na rok podnosi się poziom prezentacji, zwłaszcza tych tanecznych – dodaje Jerzy Oleszczyński. – Zawsze też cieszymy się, gdy uczestnicy wybierają polską piosenkę a to na szczęście zdarza się coraz częściej – podkreśla Natalia Wilk. Na wykonanie polskiej piosenki zdecydowała się m.in. Aneta Luks, uczennica klasy 7 SP w Stojeszynie Drugim.

– Wybrałam piosenkę Anny German „Eurydyki tańczące”, bo uważam, że do mnie bardzo pasuje – mówi uczennica, która od dwóch lat śpiewa i gra na fortepianie. W organizację szkolnego przeglądu w tym roku wyjątkowo aktywnie zaangażowali się uczniowie z VII LO z przewodniczącym szkolnego samorządu Markiem Podkościelnym na czele. – Pomyślałem, że fajnie byłoby, gdybyśmy mieli bluzy z logo naszej szkoły, więc w tym roku takie zamówiliśmy – tłumaczy Marek, uczeń klasy II. – W organizację włączyło się ponad 20 osób, ale inni widząc, jak pracujemy, pytają, czy mogą nam pomóc – dodaje.

Najlepsi uczestniczy przeglądu wystąpią przed publicznością 18 marca na scenie Radia Lublin i otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz książki. W ramach X edycji konkursu odbywa się także konkurs plastyczny „Lubelskie impresje” pod hasłem „Moje miasto jak marzenie – Lublin przyszłości” oraz konkurs fotograficzny pod hasłem „Lublin – to mnie zachwyca”. Szkolne eliminacje połączone były z Dniami Otwartymi VII LO i zwiedzaniem szkoły.

Emilia Kalwińska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here