Julia na podium mistrzostw Europy!

Historyczny sukces odniosła zawodniczka MKS II LO Chełm, Julia Szeremeta. Podopieczna trenera Józefa Radziewicza na mistrzostwach Europy kadetek w boksie, które odbyły się w Rumunii, wywalczyła brązowy medal! To pierwszy krążek dla sekcji pięściarskiej MKS II LO zdobyty na międzynarodowej arenie.

Julia Szeremeta, na co dzień jeszcze uczennica Gimnazjum Publicznego w Stołpiu, rywalizowała w kat. do 50 kg. W pierwszej walce trafiła na reprezentantkę Anglii i wygrała zdecydowanie 5:0. – W pojedynku ćwierćfinałowym Julia walczyła z zawodniczą z Rumunii – opowiada Józef Radziewicz, trener MKS II LO Chełm. – W walce tej pokazała prawdziwy charakter. Dwa razy sprowadziła rywalkę na deski, ale ostatecznie wygrała 5:0 na punkty i zapewniła sobie tym samym brązowy medal – dodaje.

W półfinale reprezentantce II LO Chełm przyszło się zmierzyć z ubiegłoroczną mistrzynią Europy, zawodniczką z Rosji. – Julia walczyła dzielnie, ale musiał uznać wyższość przeciwniczki, przegrała 0:5 – dodaje Radziewicz. W mistrzostwach Europy kadetek w kategorii wagowej do 50 kg startowało 16 zawodniczek. Z postawy Szerementy bardzo zadowolony był trener kadry narodowej, Tomasz Winiarski.

– Julia jest młodą zawodniczką, ma duży talent. Może zdobyć jeszcze nie jeden medal mistrzostw Europy czy świata. W 2020 i 2021 r. wciąż będzie w wieku juniorki. Ważne, by teraz klub znalazł sponsorów, pieniądze, niezbędne do dalszego sportowego rozwoju zawodniczki. Julka musi boksować, jeździć na zawody, by mogła podnosić swoje umiejętności – podkreśla trener Radziewicz. (kg)