Julia Szeremeta młodzieżową mistrzynią Europy!

Julia Szeremeta, wychowanka MKS II LO Chełm, obecnie zawodniczka KS Paco Lublin, zdobyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w boksie!

Zawody odbyły się w miejscowości Budva w Czarnogórze. Julia Szeremeta, wychowanka MKS II LO Chełm, reprezentująca dziś barwy Paco Lublin oraz reprezentacji Polski, walczyła w kat. do 57 kg. Do fazy medalowej awansowała bez problemu. W pierwszej rundzie pokonała Rosjankę Lyubov Makkevą. W ćwierćfinale zaprezentowała się jeszcze lepiej i nie dała szans Dunce Melissie Mortensen. W półfinale Szeremeta także pewnie rozbiła Chorwatkę Nikolę Cacić. Finał był już bardziej wyrównany, ale ostatecznie zwycięski dla Julii, która pokonała zawodniczkę gospodarzy Bojanę Gojkowić (w pierwszej rundzie w stosunku 4:1, a w drugiej 3:2). Złoto młodzieżowych mistrzostw Europy to największy sukces pochodzącej z Chełma pięściarki, która wciąż ma szansę na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. (kg, fot. Paco Lublin)