Juniorki z czterema krążkami

OOM objęta jest także systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Andrzeja Gruszkowskiego na matach w Olsztynie czterokrotnie stawały na podium. Wicemistrzynią Polski na 2016 rok zostały, Wioleta Giers (uczennica ZSO nr 1) oraz Aleksandra Łysomirska (ZS w Wierzbicy). Na trzecim stopniu podium znalazły się Martyna Dubij (ZSGiH w Chełmie) i Patrycja Dudek (ZS Wierzbica). Do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej najlepszych klubów w krajowym czempionacie przyczyniły się także pozostałe reprezentantki chełmskiego klubu. Siódme miejsce zajęła Jolanta Gromek (ZSO nr 1), na ósmej pozycji zawody ukończyła Danuta Góral (ZSBiG), zaś na jedenastej – Kamila Dziedzic (ZS w Wierzbicy). W klasyfikacji województw Lubelskie z druzgocącą przewagą pokonało pozostałe województwa zdobywając 168 pkt. Na drugim miejscu ze stratą 100 pkt. uplasowało się Zachodniopomorskie (68 pkt.), a trzecim – Śląskie (61 pkt.).
Już w najbliższym czasie zawodniczka Cementu Gryfa Beata Federowicz wyjedzie z reprezentacją Polski do Niemiec na silnie obsadzony coroczny Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy. Dla ambitnej zapaśniczki chełmskiego klubu będzie to kolejny sprawdzian i okazja do umocnienia pozycji jako liderki w swojej kategorii wagowej w kraju. Podopieczna trenera Kucharskiego walczy o miejsce w reprezentacji Polski, która w dniach 21-26 czerwca weźmie udział w mistrzostwach Europy juniorek w Rumunii. (red)