Juniorzy już prowadzą!

ChKS CHEŁMIANKA – MOTOR II LUBLIN 2:0 (0:0)
1:0 – Dzierba (13), 2:0 – Dąbrowski (18).

ChKS: Wojtiuk (90 Kuryś) – Jabłoński, Kuźminski, Petruk, Krzyżanowski (88 Wawer), Kołaczkowski (86 Roczon), Dejneka, Jeż (49 Nickel), Dzierba (71 Kulasza), Adamski, Dąbrowski (81 Mazurek).

Zaległy mecz z rezerwami Motoru Lublin dla juniorów młodszych Chełmianki miał olbrzymie znaczenie. Zwycięstwo przybliżało podopiecznych Radosława Leonowicza do wyznaczonego celu, a takim jest zapewnienie sobie miejsca w I Lidze Wojewódzkiej w nowym sezonie. Początek meczu z obu stron był bardzo dobry. Motor w 12 min. mógł prowadzić 1:0, ale jeden z napastników w stuprocentowej sytuacji z kilku metrów trafił w słupek. Chełmianka wyszła z szybką kontrą, która zakończyła się golem Dzierby. Kilka minut później próbkę swoich możliwości pokazał Dąbrowski i było 2:0 dla gospodarzy.

– Na odprawie podzieliliśmy ten mecz na dwa etapy – mówił po spotkaniu trener Leonowicz. – Od pierwszego gwizdka interesowała nas tylko pierwsza połowa, w której realizacja założeń taktycznych była wyśmienita, czego dowodem okazały się bramki w szybkim czasie oraz bardzo dobra, agresywna gra.

Szukaliśmy szybkich piłek do naszych napastników. Liczyliśmy się, z kim gramy, dlatego mecz sobie podzieliliśmy i po zejściu do szatni nakreśliliśmy kolejny plan oraz świadomość, że będzie to jeszcze trudniejsza połowa niż pierwsza. Po przerwie Motor przejął inicjatywę, ale my razem całym zespołem chcieliśmy wybijać przeciwników z rytmu gry. Motor napierał, ale nie miał szczęścia, a szczęście.

W 71 min. meczu sędzia podyktował karnego i ukarał czerwoną kartką Filipa Kuźminskiego. Motor nie wykorzystał jedenastki, miał też wyborną okazję, ale również ją zmarnował. – Uważam, że mój zespół tworzy jedną wielką rodzinę, od dłuższego czasu o wiele lepiej prezentujemy się pod względem mentalnym, gramy z większą świadomością i wiarą, że można sobie dobrze otworzyć mecz, a jak zajdzie taka potrzeba, to możemy też strzelić gola w ostatniej minucie.

W zespole rywala zagrało kilku zawodników występujących na co dzień w zespole Motoru z Centralnej Ligi Juniorów, dlatego też nasz sukces jest bardzo cenny. Cieszymy się ze zwycięstwa, wygraliśmy siódmy mecz z rzędu, chcemy więcej! – dodaje trener Leonowicz.

Kolejne spotkanie juniorów młodszych Chełmianki ze Stalą w Kraśniku zostało przełożone na poniedziałek 20 maja. Początek o 15.00. Mimo to zespół z Chełma pozostaje liderem tabeli. Na stadionie miejskim w Chełmie zaprezentuje się w najbliższą niedzielę 26 maja o 13.00 w spotkaniu przeciwko MOSiR Lubartów.

Wyniki meczów 10. kolejki: Wisła Puławy – Widok Lublin 4:5, MOSiR Lubartów – Łada Biłgoraj 2:2, Motor II Lublin – Gaudium Zamość 8:1. (r)

1. CHEŁMIANKA 9 21 31-11
2. Wisła 10 20 31-15
3. Łada 10 19 28-12
4. Motor II 10 19 35-14
5. Widok 10 18 30-26
6. Stal K. 9 10 12-25
7. MOSiR 10 7 21-32
8. Gaudium 10 0 5-58