Juniorzy młodsi zakończyli sezon

Sześć punktów w trzech ostatnich meczach rundy jesiennej z I Lidze Wojewódzkiej Grupie B zdobyli juniorzy młodsi Chełmianki. W spotkaniu kończącym rundę podopieczni Andrzeja Krawca postarali się o miłą niespodziankę i pokonali na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski 2:1.

Wcześniej juniorzy młodsi Chełmianki zmierzyli się z Widokiem Lublin. W pierwszym meczu tych zespołów chełmianie zwyciężyli 2:1. W rewanżu, który odbył się w Lublinie, prowadzona przez trenera Andrzeja Krawca drużyna wygrała aż 4:1 (2:1). Gole zdobyli: Norbert Roczon w 31 min., Patryk Marczuk w 37 min. z karnego, Kacper Szyszkowski w 49 min. i Damian Owczarek w 88 min. Chełmianka zagrała w składzie: Dadas – Biskupski, Morlewski, Marczuk, Niemiec (46 Czarnota), Tywoniuk, Smętkowski, Owczarek, Sawicki, Roczon (84 Maksymiuk), Szyszkowski.

W przedostatnim swoim jesiennym występie Chełmianka u siebie uległa Avii Świdnik 1:3, choć prowadziła po golu Kacpra Szyszkowskiego w 27 min. 1:0. Trzy gole chełmianie stracili po własnych błędach. Chełmska drużyna zagrała w składzie: Dadas – Biskupski, Marczuk, Morlewski, Smętkowski, Owczarek, Tywoniuk, Roczon, Maksymiuk (57 Kowalski), Czarnota, Szyszkowski.

Na ostatni mecz rundy jesiennej Chełmianka udała się do Radzynia Podlaskiego, gdzie zmierzyła się z miejscowymi Orlętami. W pierwszym spotkaniu obu drużyn, rozegranym w Chełmie, Orlęta wygrały 3:1. W Radzyniu podopieczni Andrzeja Krawca wzięli rewanż i pokonali gospodarzy 2:1. Pierwszego gola w 44 min. po dośrodkowaniu Adriana Tywoniuka z rzutu rożnego strzelił Kacper Morlewski, a drugiego, dającego trzy punkty, w 88 min. z rzutu karnego zdobył Patryk Marczuk. Drużyna Chełmianki wystąpiła w składzie: Dadas – Biskupski, Marczuk, Morlewski, Kowalski (60 Czarnota), Smętkowski, Tywoniuk, Owczarek, Roczon, Sawicki, Szyszkowski.

Chełmianka rundę jesienną zakończyła na siódmym miejscu, głównie z powodu słabego początku. W pierwszych meczach zespół nie był należycie przygotowany, miał braki kadrowe. Dopiero gdy drużynę w połowie sierpnia przejął Andrzej Krawiec, juniorzy młodsi Chełmianki z każdym tygodniem grali coraz lepiej. Zespół wzmocnili dwaj zdolni zawodnicy Hutnika Ruda-Huta, Krystian Sawicki i bramkarz Szymon Dadas, na zasadzie wypożyczenia do Chełmianki przyszedł napastnik Kacper Szyszkowski, a dopiero z końcem września zdolny do gry po kontuzji był Jakub Smętkowski. Zawodnicy zapowiadają, że wiosna w ich wykonaniu będzie zdecydowanie lepsza. Tego też jest pewien trener Andrzej Krawiec. Zespół na pewno musi solidnie przepracować okres przygotowawczy. (r)

Tabela

1. Górnik II Łęczna 14 34 76-17
2. Stal Kraśnik 14 34 54-21
3. Sygnał Lublin 14 22 38-37
4. Avia Świdnik 14 22 33-31
5. Tomasovia 14 21 41-28
6. Orlęta RP 14 16 22-46
7. CHEŁMIANKA 14 12 18-63
8. Widok Lublin 14 4 14-53

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here