Juniorzy starsi bliscy awansu

Lublinianka nie miała nic do powiedzenia w starciu z juniorami starszymi Chełmianki. Podopieczni Jana Konojackiego zaaplikowali rywalom pół tuzina goli, rozgrywając bardzo dobre spotkanie. Chełmski zespół potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, by zapewnić sobie awans do ligi makroregionalnej juniorów starszych.

Mecz w Lublinie od samego początku toczył się pod dyktando Chełmianki. – W pierwszej połowie dominowaliśmy pod każdym względem, ale brakowało nam udokumentowania przewagi golem. W końcu w 40 min. wynik spotkania po stałym fragmencie gry otworzył Maciej Olszak. Zdobył gola do szatni – opowiada trener Jan Konojacki. – Po przerwie nasze akcje nabrały jeszcze większego tempa, wiedzieliśmy, że kolejne gole są kwestią czasu.

Tak się stało, Krzysztof Haponiuk bardzo szybko podwyższył wynik na 2:0, a w 53 min. było już 4:0 dla nas. Po niespełna 25 minutach drugiej połowy prowadziliśmy różnicą sześciu bramek! Wygraliśmy zasłużenie, zawodnikom należą się duże brawa za konsekwencję w grze, widać było, zwłaszcza w drugiej połowie radość z gry w piłkę. Cieszymy się z tego zwycięstwa!

W 12. kolejce juniorzy starsi Chełmianki, którzy walczą o awans do ligi makroregionalnej, zmierzą się w Chełmie z wiceliderem Orlętami Radzyń Podlaski. Mecz w niedzielę 27 bm. o 11.00 na stadionie miejskim. Jeśli Chełmianka wygra, zapewni sobie awans.

LUBLINIANKA LUBLIN – ChKS CHEŁMIANKA 0:6 (0:1)

0:1 – Olszak (40), 0:2 – Haponiuk (48), 0:3 – Jodłowski (51), 0:4 – Rzepecki (53), 0:5 – Lewkowicz (65), 0:6 – Zalewski (69).

ChKS: Wojtiuk – Jabłoński, Olszak, Haponiuk, Leśniak (79 Guz), Rzepecki (56 Zalewski), Rak, Krawiec (56 Adamski), Lewkowicz (66 Dąbrowski), P. Wójcicki (79 Roczon), Jodłowski (69 M. Wójcicki).

Wyniki innych meczów 11. kolejki: Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 1:0, Podlasie Biała Podlaska – Górnik Łęczna 3:2, Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:0. (r)

1. CHEŁMIANKA 11 26 26-10
2. Orlęta 10 22 26-14
3. Motor 11 19 27-18
4. Avia 11 19 28-23
5. Tomasovia 11 12 16-22
6. Lublinianka 11 11 14-23
7. Podlasie 10 7 9-30
8. Górnik 11 7 15-21