Juniorzy starsi nie zawiedli

Bardzo dobry start w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej juniorów starszych, grupy „A” zanotowali młodzi zawodnicy Chełmianki. Podopieczni Jana Konojackiego po niezłym meczu pokonali Tomasovię Tomaszów Lubelski 2:0 (1:0), a obie bramki zdobył najmłodszy na boisku, niespełna 16-letni Dominik Dąbrowski.


Chełmianka nadawała ton grze przez niemal całe 90 minut. Tomasovia, która co roku należy do czołowych drużyn w lidze i zawsze jest groźna, tym razem nie miała za wiele argumentów. Co prawda stworzyła w pierwszej połowie jedną dobrą okazję strzelecką, ale udanie w bramce spisał się 16-letni Adrian Wojtiuk. Po zmianie stron goście próbowali odmienić niekorzystny wynik, jednak dobrze grająca defensywa, kierowana przez Macieja Olszaka i Dawida Salewskiego, nie dała się zaskoczyć.

Pierwsza bramka dla Chełmianki padła w 10 min. Dominik Dąbrowski strzałem przy słupku z pola karnego wykończył szybką akcję. Niespełna 16-letni napastnik gospodarzy, wychowanek Vitrumu Wola Uhruska, próbkę swoich możliwości pokazał znów w 66 min., kiedy to uderzył w długi róg nie do obrony.

Dąbrowski mógł ustrzelić hat-tricka, bo miał jeszcze dwie okazje. Pierwszy strzał obronił bramkarz gości, drugi zaś był niecelny. Wygrana podopiecznych Jana Konojackiego mogła być wyższa. Chełmianie oddali wiele strzałów na bramkę Tomasovii, ale byli nieskuteczni. Na listę strzelców mogli wpisać się Paweł Wójcicki i Dawid Krawiec. Pierwszy z nich ograł rywala i z pola karnego strzelił tuż nad poprzeczką. Krawiec natomiast w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok słupka.

Zespół Chełmianki grał w osłabieniu, bez Piotra Adamskiego, Krzysztofa Haponiuka i Dawida Lewkowicza. Wszyscy trzej będą już do dyspozycji trenera na najbliższy mecz.

W drugiej kolejce juniorzy starsi Chełmianki w najbliższą środę zagrają w Świdniku z Avią o 11.00, zaś w trzeciej kolejce, w niedzielę 25 sierpnia o 11.00 zmierzą się na stadionie miejskim w Chełmie z Górnikiem Łęczna.

ChKS CHEŁMIANKA – TOMASOVIA TOMASZÓW LUB. 2:0 (1:0)

1:0 – Dąbrowski (10), 2:0 – Dąbrowski (66).

ChKS: Wojtiuk – Jabłoński, Salewski, Olszak, Leśniak, Rak, Zalewski (89 M. Wójcicki), Rzepecki (83 Krzyżanowski), Krawiec, P. Wójcicki, Dąbrowski.

Inne wyniki 1. kolejki: Orlęta Radzyń Podlaski – Motor Lublin 6:0, Lublinianka – Podlasie Biała Podlaska 5:1, Avia Świdnik – Górnik Łęczna przełożony na 2.10. (r)

Tabela

1. Orlęta 1 3 6-0
2. Lublinianka 1 3 5-1
3. CHEŁMIANKA 1 3 2-0
4. Tomasovia 1 0 0-2
5. Podlasie 1 0 1-5
6. Motor 1 0 0-6
7. Avia 0 0 0-0
8. Górnik 0 0 0-0