Juszczak oczarował

Artur Juszczak, miejski radny z PSL – tak jak prognozowaliśmy przed tygodniem – już pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Został konsultantem ds. osób niepełnosprawnych, chociaż na to stanowisko nie było żadnego konkursu. CV radnego oczarowało dyrektora.

 

Przed tygodniem pisaliśmy, że miejski radny Artur Juszczak ma dostać pracę w MOPR. Sam radny przyznał, że złożył CV i podanie o pracę w miejskiej placówce, a dyrektor MOPR Waldemar Kozioł, chociaż nie było żadnego konkursu, zatrudnił go na stanowisku konsultanta ds. osób niepełnosprawnych. Najwyraźniej radny oczarował dyrektora, bo ten nie krył zachwytu nad jego wykształceniem. Zachwalał, że skończył szkołę wyższą i ma aż trzy dyplomy studiów podyplomowych i będzie mógł czerpać z wiedzy i doświadczenia nowego pracownika. Stwierdził też, że konkursu, co prawda, nie było, ale PFRON miał niedobory kadrowe, dlatego uzupełnił je radnym. Konkursy, owszem, mają być ogłaszane, ale dopiero w przyszłym roku na stanowiska w innych działach.
Juszczak, po zmianie władzy w kraju, został w czerwcu odwołany ze stanowiska zastępcy kierownika placówki terenowej KRUS w Chełmie. Miejski radny z PSL jest także właścicielem spółki Wiliams, prowadzącej szkołę językową i szkoły dla dorosłych. (bf)