Już 155 lat krasnostawskiej Trójki

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie 1 czerwca obchodziła jubileusz 155-lecia istnienia. Z tej okazji powstała książka dokumentująca historię nauczania w placówce od 1864 roku.

Autorem książki „Historia Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie 1864-2019” jest dr Krzysztof Kowalczyk, czyli obecny dyrektor „Trójki”. Publikacja ma około 150 stron i została wydana w 100 egzemplarzach. Będzie ją można kupić za cegiełkę na rzecz szkoły. Jeśli zainteresowanie przekroczy liczbę egzemplarzy pierwszego nakładu możliwe będą zapisy na druk kolejnej partii.

Jak stwierdził sam autor, w książce udało się pokazać bardzo bogatą historię szkoły z Krakowskiego Przedmieścia. Publikacja zawiera również wykaz wszystkich dyrektorów i nauczycieli od 1964 roku oraz nazwiska pracowników i absolwentów szkoły.
Obchody jubileuszu rozpoczęła msza święta odprawiona przez księdza dziekana Henryka Kapicę w intencji absolwentów, pracowników szkoły, nauczycieli, dzieci i rodziców. W dalszej część uroczystości starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk oraz przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko wręczyli dyrektorowi Kowalczykowi pamiątkowy grawerton.

Poseł Teresa Hałas podziękowała za trud wychowania kolejnych pokoleń młodzieży w duchu szacunku i tradycyjnych wartości i życzyła dalszej pomyślności wszystkim osobom związanym z SP nr 3. Część artystyczną przygotowali uczniowie i nauczyciele, a także goście specjalni. Wśród nich wystąpili m.in. kapela Cukrowniacy, a także Oliwia Mazurek, Piotr Jaworski, Kacper Bożko i Rita Kulczyńska. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here