Już po remoncie

Wieloosobowe sale i tylko dwie obskurne łazienki na cały oddział – tak jeszcze do niedawna wyglądała ginekologia w chełmskim szpitalu. To już przeszłość. Teraz pacjentki mają do dyspozycji dwuosobowe przestronne sale, a przy każdej z nich jest toaleta. W przedświątecznym tygodniu dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanych niedawno oddziałów chełmskiego szpitala.

Uroczyście otwarto oddziały: urologiczny, położniczo-ginekologiczny, wewnętrzny III oraz odnowione pomieszczenia przychodni specjalistycznej. Wręczono również certyfikaty zarządzania jakością. Jak podkreślał Jacek Buczek, dyrektor placówki, remont oddziałów i poradni znacząco wpłynął na komfort pacjentów, a także komfort pracy personelu szpitala.
Podczas remontu wymienione zostały m.in. stare podłogi, instalacje elektryczne i wodnokanalizacyjne oraz odmalowano ściany. Oddziały zmieniły też swoją lokalizację. Oddział ginekologiczny został przeniesiony na niski parter, gdzie wcześniej mieściła się szpitalna apteka, a ta została ulokowana w miejscu dziecięcej poradni ortopedycznej. Miejsce ginekologii zajął oddział wewnętrzny III, a oddział urologiczny został przeniesiony na IV piętro budynku.
Dzięki remontowi pacjenci rzeczywiście mają wygodniej. Widać to najlepiej na przykładzie oddziału ginekologicznego. Wcześniej chore leżały tu w wieloosobowych salach. Na cały oddział przypadały tylko dwie toalety. Teraz jest o niebo lepiej. Na pacjentki czekają dwuosobowe sale, a przy każdej z nich jest estetyczna łazienka. Tyko jedna z sal jest wieloosobowa i będą na niej leżeć panie, które trafiają na oddział na zabiegi kończące się krótkim, kilkugodzinnym pobytem w szpitalu. (kw)