Już prawie wszyscy dostali pieniądze

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości stanęła na wysokości zadania i praktycznie w całości wypłaciła już dotacje dla firm dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Do 2 577 przedsiębiorców trafiło już 86,7 miliona złotych! Na wsparcie czeka jeszcze tylko 75 firm, do których pieniądze powinny trafić do końca tego tygodnia.


Przypomnijmy! Samo przyjmowanie wniosków w sierpniu przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości na dotacje dla firm dotkniętych przez pandemię koronawirusa trwało zaledwie 4 sekundy, a z ponad 12 tysięcy ubiegających się o nie firm pieniędzy wystarczyło dla co piątej. Z samą wypłatą pieniędzy również początkowo szło jak po grudzie. Pod koniec listopada, cztery miesiące od naboru, na blisko 40% środków umowy jeszcze nie były podpisane, a LAWP przekazał firmom niewiele ponad 19 milionów złotych, czyli zaledwie 25% obiecanych pieniędzy.

Na przełomie 2020 i 2021 roku urzędnicy zabrali się jednak ostro do pracy i przez kolejne dwa miesiące uporali się z zadaniem.

– Podpisano już wszystkie 2 652 umów, a 2 577 przedsiębiorców otrzymało wypłaty – mówi Remigiusz Małecki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego – Wnioski o płatność pozostałych 68 przedsiębiorców zostały zatwierdzone i oczekują na wypłatę przez BGK zgodnie z terminarzem płatności w dniu 10 lutego na łączną kwotę 2 280 975,48 PLN, zaś pięciu przedsiębiorców nie złożyło wniosku o płatność – dodaje rzecznik.

W sumie firmy dotknięte przez pandemię koronawirusa otrzymają wsparcie w kwocie ponad 89 milionów złotych! BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here