Już wiedzą jak bezpiecznie zachowywać się na drodze

Wszyscy uczniowie dostali w prezencie odblaskowe kamizelki i opaski

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie już dobrze wiedzą, jak być widocznym na drodze i jak należy bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Wszystko dzięki akcji przeprowadzonej w placówce przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.


Akcja „Bądź widoczny i bezpieczny”, prowadzona przez WORD i WRBRD w okresie jesienno-zimowym, zawitała do szkoły na LSM-ie w środę. Przedstawiciele lubelskiego ośrodka na czele z dyrektor Renatą Bielecką opowiedzieli dzieciom i młodzieży, jak właściwie zachowywać się w czasie drogi do i ze szkoły, idąc czy też jadąc rowerem lub hulajnogą.

Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi, że przy prędkości 50 km na godzinę samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża 14 metrów, a droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni aż 46 metrów.

Przedstawiciele WORD poinformowali uczniów o tym, jak mogą uzyskać kartę rowerową, a także pierwsze prawo jazdy kategorii AM, pozwalające już 14-latkom na jazdę skuterem. Na zakończenie wszyscy otrzymały kamizelki, plecaki i opaski odblaskowe.

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Bądź widoczny i bezpieczny” odbędzie się 18 marca w szkole podstawowej w Zemborzycach. Relację z SP nr 57 będzie można wkrótce obejrzeć na antenie TVP 3 Lublin w programie akcji „Słonik Nadziei”. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here