Kabaretowy Globus

18 marca lubelska Hala Globus zamieni się w kabaretowe centrum Polski.
Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko, które w kilkudziesięciu, polskich miastach z powodzeniem zapełnia sale widowiskowe. Tematyką tegorocznej edycji jest praca dziennikarzy w studiu radiowym, w którym różne programy, nietuzinkowi prowadzący oraz ich goście zapewnią niepowtarzalna rozrywkę dla lubelskiej publiczności. Na scenie zobaczymy takie kabarety i komików, jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki, Jerzy Kryszak, Paranienormalni i Kabaret Skeczów Męczących. Wszystko rozpocznie się o godz. 19.00 i potrwa cztery godziny. Mottem wydarzenia jest : „Kabaret uczy, kabaret bawi, kabaret śmieszy…czasem do łez”. Bilety w cenach od 50 do 150 zł.
Kolejnymi przystankami na trasie polskich komików, po Lublinie, są takie miasta jak np. Warszawa, Wrocław, Rzeszów, Radom, Płock, ale też i Toronto, Chicago, Nowy York i New Jersey.
Została już także zapowiedziana przyszłoroczna edycja imprezy. Będzie to „Zabawa stulecia – świętujemy 100-lecia Niepodległości”. W celu przełamania stereotypów komicy pokażą, że Polacy potrafią świętować z pompą i cieszyć się z wolności swojego państwa. Rocznica ta zostanie uczczona w absolutnie szalony i wybuchowy sposób. Program i scenariusz specjalnie na tę okoliczność przygotowuje Robert Górski znany z Kabaretu Moralnego Niepokoju i serialu „Ucho prezesa”. Joanna Niećko