Kalinowa do remontu

Mieszkańcy ulicy Klonowej w Świdniku w końcu się doczekają. Ratusz ogłosił przetarg na modernizację tej ulicy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie gotowa jeszcze w tym roku.


Na stan ulicy Kalinowej mieszkańcy okolicznych bloków skarżą się od kilku dobrych lat. Nasi Czytelnicy nieraz zwracali uwagę, że jezdnia pozostawia wiele do życzenia, a chodniki wyłożone połamanymi płytami są po prostu niebezpieczne. W lipcu br. opisywaliśmy przypadek jednej z mieszkanek ulicy, która przewróciła się na chodniku i złamała rękę w dwóch miejscach.

Miasto zapowiadało wówczas, że jeszcze w tym roku ulicę czeka gruntowny remont. Właśnie rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy tych prac. Stary chodnik i jezdnia zostaną rozebrane, a stare płyty zastąpi kostka brukowa. Przetarg obejmuje również regulację studzienek kanalizacyjnych, wykonanie nowych przykanalików do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, wykonanie podbudowy jezdni oraz krawężników i obrzeży. Zgodnie z dokumentacją przetargową ulica powinna być gotowa do końca listopada br. (w)