Kalinowa jak nowa Mieszkańcy ulicy Kalinowej

Dzięki oszczędnościom na przetargach miastu udało się wyremontować ulicę Kalinową

Mieszkańcy ulicy Kalinowej w Świdniku w końcu się doczekali. Ulica oraz znajdujące się przy niej chodniki oraz parkingi przeszły gruntowny remont. Kosztował on miasto blisko 660 tys. zł.

Nasi Czytelnicy mieszkający przy ul. Kalinowej od dawna upominali się o poprawę nawierzchni ulicy i chodników, alarmując, że krzywe i połamane płyty chodnikowe wręcz zagrażają bezpieczeństwu pieszych.

W lipcu ub. r. opisywaliśmy przypadek jednej z mieszkanek, która idąc wyrzucić śmieci, potknęła się o wystającą płytę chodnikową i złamała rękę w dwóch miejscach. Ratusz zapowiadał wówczas, że niebawem ulicę czeka przebudowa i tak też się stało, choć po drodze nie obyło się bez problemów. Do ogłoszonego w sierpniu 2020 r. przetargu zgłosiło się co prawda aż pięć firm, ale ich oferty były droższe niż zakładało miasto. Magistrat postanowił więc, że dołoży kwotę brakującą do najtańszej z ofert, ale ostatecznie wykonawca nie podjął się realizacji inwestycji. Wybrano więc kolejną ofertę, do której również należało dołożyć. Ostatecznie modernizacja Kalinowej kosztowała ok. 660 tys. zł.

Stary chodnik, jezdnia i parking zostały rozebrane, a połamane płyty zastąpiła kostka brukowa. Wyregulowano też studzienki i wpusty kanalizacyjne, remont przeszedł również parking. Na wiosnę przeprowadzone zostaną tu jeszcze drobne prace porządkowe; zasiana zostanie też trawa.

Władze miasta przypominają, że przebudowa Kalinowej to inwestycja, którą udało się włączyć do budżetu w ciągu minionego roku, dzięki oszczędnościom z innych działań.- Cieszymy się, że mogliśmy to zrealizować. To potrzebna inwestycja, a mieszkańcy długo o nią wnioskowali. Staramy się działać tak, aby wszystkie oszczędności z przetargów, które pojawiają się w ciągu roku od razu przeznaczać na nowe inwestycje. Podobnie było w przypadku ul. Radość oraz parkingu przy ul. Głogowej – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here