Kamela piątą zapaśniczką świata

Wiktoria Kamela z Cementu Gryf Chełm, zajęła piąte miejsce w mistrzostwach świata kadetek (15-17 lat) w zapasach, które odbyły się w Budapeszcie.

Uzdolniona reprezentantka chełmskiego klubu już w pierwszej walce spotkała się z Ukrainką Marią Yefremovą, późniejszą mistrzynią świata. Kamela tę walkę przegrała, ale awans Ukrainki do ścisłego finału dał Wiktorii szansę dalszej rywalizacji. W repasażowym pojedynku chełmianka przez położenie na łopatki pokonała reprezentantkę Azerbejdżanu Nargiz Samadową. W decydującej walce, której stawką był brązowy medal, zawodniczka Cementu Gryf stoczyła wyrównany bój z reprezentantką Turcji Sevim Akbas.

Zawodniczka znad Bosforu w tym dniu dysponowała lepszą formą. W pierwszej rundzie zdobyła osiem punktów. W drugiej zapaśniczka z Chełma zaczęła odrabiać straty i wywalczyła sześć punktów, tracąc jednak dwa. Ostatecznie Turczynka odniosła punktowe zwycięstwo 10:6, a Wiktoria Kamela, podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa, została sklasyfikowana na piątym miejscu na świecie wśród kadetek. (k)