Kamery na Maczułach

Wójt Wiesław Radzięciak wyznaczył godziny, w których czynne jest kąpielisko „Maczuły” w Horodysku, a bezpieczeństwa turystów strzegą ratownicy. Urzędnicy przypominają, że kąpielisko i otoczenie są monitorowane i dla wandali taryfy ulgowej nie będzie.
Zalew „Maczuły” w Horodysku w sezonie letnim przyciąga tłumy turystów. To dzięki unijnej dotacji, w ramach której zmodernizowano otoczenie wokół kąpieliska. Wiesław Radzięciak, wójt gminy Leśniowice, miał problemy ze znalezieniem ratowników. Ostatecznie bezpieczeństwa plażowiczów, podobnie jak w ubiegłym sezonie, strzec będzie dwóch ratowników WOPR. Sezon kąpieliskowy nad „Maczułami” oficjalnie otwarto podczas imprezy 1 lipca br. Wójt na stronie internetowej Urzędu Gminy Leśniowice poinformował, że kąpielisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 19.00, a w soboty i niedziele w godz. 11.00 – 19.00. W wyznaczonych godzinach czynna będzie wypożyczalnia sprzętu wodnego i na kąpielisku będą ratownicy, co nie oznacza, że w pozostałych turyści będą wypraszani. W praktyce nikt nikomu nie można zabronić kąpieli.
Urzędnicy przypominają, że kąpielisko jest całodobowo monitorowane. Wójt Radzięciak, nie mogąc znieść aktów wandalizmu, do których dochodziło w ubiegłym sezonie, na stronie internetowej Urzędu Gminy Leśniowice zamieszczał zdjęcia tych, którzy nie przestrzegali porządku. W efekcie w Internecie można zobaczyć galerię z zakreślonymi na czerwono kierowcami motocykli, motorynek i samochodu terenowego, szarżujących po plaży i chodnikach przy zalewie w Horodysku. W tym roku akty wandalizmu wciąż się zdarzają i akcja będzie kontynuowana. (mo)