Kamery nagrały złodzieja

Policjanci z Krasnegostawu poszukują złodzieja, który ukradł portfel z dwiema kartami bankomatowymi, którymi zapłacono później za zakupy w innych sklepach. Twarz mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu.

– Z przyjętego przez policjantów zawiadomienia wynika, że środę w godzinach pomiędzy 9, a 14 w jednym ze sklepów w Krasnymstawie doszło do kradzieży portfela z gotówką, dokumentami oraz dwiema kartami bankomatowymi – informuje Zbigniew Oleszczuk z krasnostawskiej policji. Przestępstwa dokonano na szkodę jednej z klientek sklepu, która torebkę zostawiła na chwilę w przymierzalni.
O tym, że nie posiada portfela, zorientowała się po godz. 15. – Po sprawdzeniu w banku okazało się, że skradzionymi kartami ktoś dokonał już szesnastu płatności w sklepach w Krasnymstawie
i w Chełmie. Straty wyniosły około 650 zł – mówi Oleszczuk.
Policjanci w jednym ze sklepów w Krasnymstawie zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać wizerunek mężczyzny płacącego skradzioną kartą. Ktokolwiek go rozpoznaje proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie przy ul. Okrzei 11 lub telefonicznie: 82 575 62 10 lub 997. (kg)