Kamery zajrzą w kolejne miejsca

W Świdniku przybędzie kamer miejskiego monitoringu. Pojawią się m.in. w nowych parkach, gdzie będą strzegły bezpieczeństwa wypoczywających i odstraszały potencjalnych wandali.


Oddany w tym roku do użytku park na działce za kompleksem basenów Park Avia to najbardziej reprezentacyjny teren, który powstał w mieście w ramach projektu „Zielony LOF”. Oprócz alejek i ławek powstały tu: bezpieczny plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, zewnętrzna siłownia, a także pierwszy w Świdniku park linowy.

Aby zwiększyć kontrolę nad tym miejscem Urząd Miasta Świdnik planuje rozbudowę istniejącej sieci monitoringu. W sumie zainstalowanych zostanie tu 11 kamer. W ramach tego samego zadania (na budynku toalety) zamontowany zostanie też system nagłośnienia, który pozwoli na przekazywanie komunikatów. Urząd Miasta szuka właśnie firmy, która zrealizuje to zadanie.

Nowe kamery pojawią się także w innych miejscach. – M.in. w nowym parku przy Krępieckiej, gdzie pojawił się problem z zaśmiecaniem. Monitoringiem objęty zostanie również nowy żłobek. Chcemy rozszerzyć również monitoring szkół – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

Na rozbudowę sieci monitoringu miasto przeznaczy ponad 130 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here