Kamil Góra poprowadzi Spółdzielcę

Spółdzielca Siedliszcze ma nowego trenera. Dariusza Kuchtę zastąpił Kamil Góra, który ostatnio prowadził seniorów Startu Regent Pawłów. Spółdzielca przygotowania do sezonu wznowi 31 stycznia. Zespół z Siedliszcza rozegra siedem spotkań kontrolnych.

Kamil Góra to nie jest anonimowa postać w chełmskim światku piłkarskim. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Sparcie Rejowiec Fabryczny. Przez kilka sezonów grał w tej drużynie, gdy występowała ona w czwartej lidze, będąc jej czołowym zawodnikiem. Góra reprezentował również barwy Startu Krasnystaw. W Sparcie natomiast prowadził grupy młodzieżowe. W sezonie 2015/2016, po reaktywacji Startu Pawłów, podjął pracę w tym klubie, prowadząc zespół seniorów. Z drużyną awansował z klasy A do ligi okręgowej. Z Pawłowa odszedł w sezonie 2020/2021.

Kamil Góra posiada uprawnienia trenerskie UEFA B. W minionym tygodniu podjął się pracy z drużyną Spółdzielcy Siedliszcze. Przed niespełna miesiącem ze Spółdzielcą za porozumieniem stron rozstał się trener Dariusz Kuchta.

Zespół z Siedliszcza przygotowania do sezonu wznowi 31 stycznia br. Pierwsze treningi odbędą się w miejscowej hali sportowej. Trener Góra zaplanował siedem gier kontrolnych. Spółdzielca zmierzy się kolejno z Ludwiniakiem Ludwin, Huraganem Siostrzytów, Victorią Rybczewice, Zniczem Siennica Różana, Agrosem Suchawa, Granicą Dorohusk i Frassati Fajsławice. Drużyna Spółdzielcy po rundzie jesiennej w tabeli ligi okręgowej zajmuje ósme miejsce i zgromadziła 18 punktów. Władze klubu przed nowym trenerem stawiają dwa główne cele. Pierwszy to poprawa stylu gry, drugim natomiast jest wprowadzanie do pierwszej drużyny uzdolnionej młodzieży z Siedliszcza. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here