Kamiński ze srebrem

Reprezentant Cementu Gryf Chełm Patryk Kamiński zdobył srebrny medal podczas Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Niemczech – Brandenburg Cup 2016. Uczeń II LO w Chełmie pierwszą walkę stoczył z reprezentantem Szwajcarii Damianem von Euw, wygrywając przez tzw. przewagę techniczną (8:0). W następnym pojedynku czekał na niego zawodnik z Finlandii Arvi Savolainen (wicemistrz Europy), z którym chełmianin zwyciężył również przez przewagę techniczną (11:1), dzięki czemu zakwalifikował się do finału. Ostatnią walkę stoczył ze starszym kolegą z reprezentacji Polski, Erwinem Imbierskim, przegrywając nieznacznie (0:2). Tym samym zdobył srebrny medal. Polska w klasyfikacji zespołowej uplasowała się na wysokim 2 miejscu. Po rozegranych zawodach reprezentacja Polski została we Frankfurcie na zgrupowaniu międzynarodowym, gdzie wspólnie z ekipą Niemiec, Włoch, Austrii, Francji, Norwegii i Szwajcarii przygotowuje się do mistrzostw świata, które odbędą się pod koniec sierpnia w Paryżu.(red)