Kampanie wyborcze ruszyły

Na razie skaczą sobie do gardeł w internecie, ale co będzie dalej – nie wiadomo? Kampanie przed następnymi wyborami samorządowymi już ruszyły. Robi się gorąco.

O tym, że – delikatnie mówiąc – Wiesławowi Kociubie, wójtowi gminy Chełm i radnemu powiatowemu Marcinowi Łopackiemu nie jest po drodze, wiadomo nie od dziś. Łopacki miał chrapkę na fotel wójta w ostatnich wyborach samorządowych. Przegrał sromotnie, ale za wygraną nie dał i nadal stara się o rozgłos. Co jakiś czas kopie dołki pod wójtem i znalazł sobie punkt zaczepienia – systematycznie wraca do sprawy chodników w Pokrówce (ostatni wpis na Facebooku, pisownia oryginalna: „Chodnik na Wiosennej Panu Wójtowi Kociubie niepotrzebny! Wystarczyło by dołożyć tylko ok 150-200 tys. – funduszy brak! ale 3 miliony na remont budynku Gminy nie wspomnę o kolosalnym wynagrodzeniu przekraczającemu 170 000 zł rocznie z gminnej kasy, tzn z pieniędzy Nas wszystkich, to nie problem! mieszkańcy Pokrówki płacą podatki tak jak inni w Gminie, ale u nas wedle władz nie ma potrzeby nic robić…! WSTYD i KOMPROMITACJA !!!!!”).
Do tej pory ani Kociuba, ani nikt z jego zwolenników na takie zaczepki nie odpowiadał. Najwyraźniej jednak albo miarka się przebrała, albo rozpoczęła już kampania przed następnymi wyborami samorządowymi (w których prawdopodobnie znów obaj staną w szranki). Ostatnio Łopacki przegrał w wyborach do rady sołeckiej Pokrówki i na stronie urzędu gminy szybko pojawiła się informacja o tym, jak to: „Wyborcy nie obdarzyli zaufaniem dotychczasowego przewodniczącego Rady Sołeckiej, obecnego radnego powiatowego Marcina Łopackiego (PSL)”. Pstryczek w nos (niebezpośrednio) od wójta zabolał Łopackiego, który stwierdził, że jest to „brudna propaganda, mająca na celu osłabienie jego osoby”. (pc)