Kandydatów można zgłaszać tylko do wtorku

Jeszcze tylko przez dwa dni, do 15 maja, można zgłaszać kandydatów do jubileuszowej 15. edycji konkursu Lubelski Orzeł Biznesu. Laureatów poznamy podczas finałowej gali, która odbędzie się 7 czerwca.


Konkurs o statuetkę „Lubelskiego Orła Biznesu” Pracodawców Ziemi Lubelskiej ma od lat na celu prezentację i wszechstronną promocję najlepszych, najbardziej dynamicznych firm oraz osobowości działających w naszym województwie, a także stymulowanie pozytywnego współzawodnictwa.

„Lubelski Orzeł Biznesu” narodził się w 2003 roku z potrzeby wspierania rozwoju przedsiębiorczości oraz marzeń o budowaniu Wielkiej Lubelszczyzny. Przez czternaście lat w konkursie wzięło udział kilka tysięcy firm, z których Kapituła wyłoniła najlepsze z najlepszych. Regulamin konkursu jest elastyczny, podąża za zmianami zachodzącymi w różnych gałęziach gospodarki, a kategorie konkursowe są reakcją na potrzeby społeczno-gospodarcze.

Statuetki Orła są znakiem jakości przedsiębiorcy, ważnym potwierdzeniem szczególnych umiejętności zarządzania, doskonałego wyczucia rynku oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań gospodarczych. W ostatnich latach są także swoistym certyfikatem odporności na zawirowania rynku i skutki kryzysu. „Lubelski Orzeł Biznesu” to również symbol wysokich standardów przedsiębiorczości i zasad uczciwej konkurencji.

W obecnej, jubileuszowej edycji zostaną wręczone statuetki w następujących dziedzinach:

* przedsiębiorstwo roku: duże, średnie, małe i mikro
* gospodarstwo rolne roku
* inwestor roku
* eksporter roku
* firma rodzinna roku
* firma budowlana (producent materiałów budowlanych, dostawca materiałów budowlanych, generalny wykonawca)
* przedsiębiorstwo innowacyjne roku
* gospodarstwo agroturystyczne roku
* „Samorządowiec Roku – przyjaciel Biznesu”.

Przyznany zostanie także Orzeł Biznesu z Diamentami (kategoria dla zwycięzców poprzednich edycji) oraz specjalna nagroda Orzeł Biznesu XV-lecia z Diamentami oraz osobowość roku wspierająca biznes.

Dokumenty aplikacyjne oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej konkursu.

Termin składania dokumentów aplikacyjnych w konkursie na adres a.bernecka@pracodawcy.lublin.pl upływa z dniem 15 maja.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie konkursu lub pod nr tel. 602-460-866.
Honorowy patronat nad konkursem sprawują: marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Finałowa Gala jubileuszowej 15. edycji konkursu Lubelski Orzeł Biznesu odbędzie się 7 czerwca.
KB