Kanku z siedmioma pucharami

W Biłgoraju odbył się międzynarodowy turniej karate kyokushin z okazji Święta Niepodległości.

W zawodach, z sukcesami, uczestniczyła reprezentacja Chełmskiego Klubu Karate Kyokushin Kanku. W imprezie wzięło udział ponad 270 zawodników z 15 klubów z Polski oraz Ukrainy. Chełmskie Kanku wywalczyło siedem pucharów. W kumite pierwsze miejsce w kat. junior młodszy (14-15 lat, do 65 kg) zdobył Kacper Grządkowski, który również w kata stanął na trzecim stopniu podium.

Srebro w kat. młodzik 12-13 lat do 45 kg wywalczyli: Szymon Sławiński oraz w kat. kadetki młodsze, 8-9 lat powyżej 35 kg Estera Szopa, a brąz: w kat. kadeci młodsi 8-9 lat do 35 kg Sebastian Walczuk oraz w kat. kadet 10-11 lat do 30 kg Patryk Wiącek i Mikołaj Smażyło. Czwarte miejsce w kumite zajął Marcel Rojek. Sędziami maty byli sensei Waldemar Kozioł (3 Dan) i sensei Krzysztof Kozioł (1 Dan). Opiekunem zawodników była senpai Anna Bielecka. (kg)