Kąpieliska po nowemu

Chełmskie WOPR zaprasza na konferencję poświęconą zmianom w przepisach, które dotyczą m.in. organizacji kąpielisk. – Zmiany są dość istotne, dlatego zapoznać się z nimi powinni wszyscy wójtowie, którzy chcą na swoim terenie tworzyć kąpieliska – mówi Andrzej Klaudel, szef chełmskich ratowników wodnych.

W związku z wejściem w życie nowych przepisów Ustawy prawo wodne oraz zmian w przepisach Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, chełmskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe organizuje specjalną konferencję szkoleniową na temat: „Organizacja kąpielisk w sezonie letnim na wyznaczonych obszarach wodnych”. – Szkolenie jest skierowane przede wszystkim do samorządowców z terenu działalności chełmskiego WOPR, a więc z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego, włodawskiego oraz radzyńskiego – mówi Andrzej Klaudel, prezes chełmskiego WOPR. – Od tego roku znacząco zmieniły się przepisy dotyczące m.in. organizowania kąpielisk, więc wójtowie czy osoby wyznaczone do zajmowania się tą tematyką powinni zapoznać się z tymi nowelizacjami – dodaje prezes.
Konferencja odbędzie się w czwartek (25 stycznia) o godzinie 10 w świetlicy MOSiR w Chełmie przy ul. Szwoleżerów 15a. (b)