Kara go nie ominie

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec gminy Piaski, który jadąc na motorowerze nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał przed policjantami, aż do momentu wjazdu na drogę szutrową, gdzie podczas hamowania, wywrócił się. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W ubiegły wtorek, przed godziną 17, w miejscowości Biskupice piaseccy policjanci zauważyli motorowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że mógł znajdować się w stanie po użyciu alkoholu. Postanowili więc zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej.

– Ten pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się i zaczął uciekać przed policjantami. Pościg za nim zakończył się na drodze szutrowej, gdzie podczas hamowania, mężczyzna wywrócił się. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń – informuje asp. Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Okazało się, że kierujący jednośladem to 39-letni mieszkaniec gminy Piaski. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here