Karambol w Zakręciu

Chwile grozy na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Zakręcie (gmina Krasnystaw). We wtorek, 23 marca, doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych. Jeden z kierujących miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci, 57-letnia mieszkanka gminy Krasnystaw, kierująca Mistubishi, podczas włączania się do ruchu z posesji doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym w kierunku Lublina samochodem marki Saab, który akurat w tym momencie wykonywał manewr wyprzedzania Opla jadącego przed nim. – W wyniku zderzenia obu pojazdów, doszło także do uderzenia z wyprzedzanym samochodem marki Opel, którym kierował 57-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego. Saabem natomiast kierował 24-latek z Zamościa – informuje Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Kierująca Mitsubishi i kierowca Saaba zostali przetransportowani karetką pogotowia do szpitala w Krasnymstawie. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznali oni poważnych obrażeń. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin, później ruch odbywał się już wahadłowo.

Nad bezpieczeństwem kierowców czuwali policjanci i strażacy. W trakcie wykonywanych dalszych czynności wyszło na jaw, że kierowca Opla miał prawie promil alkoholu w organizmie. Pozostali uczestnicy kolizji drogowej byli trzeźwi. 57-latka została ukarana mandatem karnym, a jej rówieśnik z Opla stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat więzienia. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here