Karate w Żółtańcach

W SP w Żółtańcach pod patronatem wójta gminy Chełm odbył się turniej Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori. Rywalizacja była ostra, wszyscy zawodnicy walczyli zawzięcie i pokazali ducha walki. Nawet w pojedynkach najmłodszych uczestników nie zabrakło emocji, tym bardziej, że niektórzy walczyli na tego typu turnieju po raz pierwszy.

Dzieci w czasie trwania imprezy mogły bez limitu objadać się upieczonymi przez rodziców pysznymi ciastami. Dodatkowym elementem była akcja zebrania zabawek dla pacjentów Oddziału Hematologii, Onkologii, i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. – Jesteśmy ze wszystkich państwa, zarówno dzieci jak i rodziców, bardzo dumni. Przy okazji wydarzenia klubowego możemy w jakimś stopniu pomóc potrzebującym – mówi Bartłomiej Zakrzewski, prezes Satori.

Na koniec turnieju odbyła się dekoracja wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w zmaganiach. Każdy ze startujących otrzymał eko-medal i pamiątkowy dyplom. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Zuzanna Jaszczuk, a zawodnika Tycjan Bielak. Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy sezonu 2018/19 – Patrycja Mielniczuk i Mateusz Hurko.

– W imieniu całego zarządu dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc przy organizacji turnieju, za dostarczone zabawki i wyśmienite ciasta – dodaje. Zakrzewski. Turniej zgromadził 82 uczestników, a sędzią głównym zawodów był sensei Roman Łukaszewski (4 dan) z Krasnegostawu. Impreza odbyła się przy wsparciu gminy Chełm. (kg)