Karatecy Satori na podium

W Bartoszycach odbyły się mistrzostwa makroregionu wschodniego oraz międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, które w sumie zgromadziły blisko 300 zawodników z 48 Dojo. Na tak prestiżowej imprezie Polskiego Związku Karate nie zabrakło również zawodników z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori, którzy wywalczyli dwa medale.


Rozalia Bielak potwierdziła swoją wysoką formę i w kategorii młodzik 12-13 lat do 40 kg nie miała sobie równych, zwyciężając wszystkie cztery walki przed czasem, a tym samym zajmując 1. miejsce. Fabian Nafalski w kat. młodzik 12-13 lat do 60 kg po dwóch wygranych w pięknym stylu walkach w finale stoczył wyrównany pojedynek, lecz musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i ostatecznie zajął 2. miejsce. Pozostali uczestnicy: Dagmara Kozak, Wiktoria Witowska, Patrycja Mielniczuk, Jakub Olasek pomimo stoczonych dobrych walk nie awansowali do strefy medalowej.

Oliwia Urbańska i Dawid Wurszt w kategorii kata zajęli 5. miejsce. – Mistrzostwa makroregionu wschodniego są praktycznie drugą po mistrzostwach Polski co do wielkości imprezą, na której spotykają się zawodnicy zrzeszeni w PZK. Tym samym jest to bardzo dobry sprawdzian umiejętności dla każdego startującego ze względu na różnorodność szkoleniową w każdym klubie i federacji. Bardzo cieszy nas zdobycie medali za 1. i 2. miejsce przez zawodników Satori, gdyż to pokazuje wielkie zaangażowanie ich w trening, a nam trenerom przynosi satysfakcję – podkreśla Bartłomiej Zakrzewski, szkoleniowiec karateków Satori. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here