Karpaty odkrywane na nowo

Wschód nie tylko Lwowem stoi – przekonują członkowie Stowarzyszenia WeRwA i zapraszają na sierpniową wycieczkę kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Polską, w malownicze ukraińskie Karpaty.

Wyprawa pod hasłem „Nie tylko Lwów” odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia. Zgodnie z planem pierwszego dnia turyści zwiedzą Żółkiew i Krechów, po czym zjadą na obiad do Lwowa. Tam też będzie pierwszy nocleg w hotelu w centrum miasta. Drugi dzień to wyprawa w Karpaty i przejażdżka wąskotorową kolejką turystyczną (to jedyna tego typu atrakcja w ukraińskich Karpatach. Trasa wiedzie przez trudno dostępne miejsca i malownicze krajobrazy gór z pomnikami przyrody i wodospadami w tle), następnie zwiedzanie muzeum karpackiej przyrody oraz degustacja miodu w „Czarnej Pszczole”. Następnie turyści udadzą się do Hoszowa, gdzie zobaczą klasztor Bazylianów z ikoną i amboną w kształcie biblijnej łodzi, zaś ostatnim punktem programu będzie miejscowość Bubniszcze z kaskadą rzeczną i słynnymi Skałami Dobosza. Nocleg zaplanowano w mieście Stryj. Trzeci dzień to wyprawa nad Martwe Jezioro i wodospad Kamianka oraz do narodowego rezerwatu historyczno-kulturalnego Tustań we wsi Urycz. W drodze do Polski tradycyjne zakupy we Lwowie.

Koszt wycieczki to tylko 550 zł. W cenie transport, noclegi, wyżywienie, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota i ubezpieczenie.

Więcej informacji o wszystkich wycieczkach stowarzyszenia można uzyskać pod numerem telefonu 502 342 117 lub na Facebooku (wystarczy wpisać Chełmski Klub Podróżników). Liczba miejsc jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje jak zawsze kolejność wpłat. Te przyjmuje sklep „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie, w godz. 10-17. Wpłat można także dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, adres i koniecznie numer kontaktowy telefonu. Wyprawy z werwą odbywają się pod patronatem Nowego Tygodnia. (opr. pc)