Kasiu, chcemy medalu!

Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryf, jest już w Rio de Janeiro! 18 sierpnia nasza zapaśniczka rozpocznie walkę o medal igrzysk olimpijskich. Kasiu! Cały Chełm trzyma za Ciebie kciuki!

Katarzyna Krawczyk jest w świetnej formie i ma dużą szansę na medal igrzysk olimpijskich, które w ubiegły weekend rozpoczęły się w brazylijskim Rio de Janeiro. Tuż przed igrzyskami zapaśniczka Cementu Gryf Chełm została złotą medalistką jednego z największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych turniejów na świecie Poland Open Spała 2016. Wcześniej triumfowała w kwalifikacyjnym turnieju do Igrzysk (Serbia, 2016r.), zwyciężyła w międzynarodowym turnieju Paris Tournament (Francja, 2016 r.), zajęła drugie miejsce na igrzyskach europejskich (Azerbejdżan, 2015 r.) i zwyciężyła w wojskowych mistrzostwach świata (USA, 2014 r.). Krawczyk to też brązowa medalistkach mistrzostw Europy seniorek, które w 2011 r. odbyły się w Niemczech, brązowa medalistka akademickich mistrzostw świata (Włochy, 2010 r.) i trzykrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek (Słowacja 2008 r., Gruzja 2009 r. i Bułgaria 2010 r.). Za zapaśniczkę Cementu Gryf Chełm mocno trzymamy kciuki! Wierzymy, że będąca chyba w życiowej formie Krawczyk, wróci z Rio z medalem, kto wie może nawet złotym…

Katarzyna Krawczyk nie jest pierwszą reprezentantką Cementu Gryf Chełm w igrzyskach olimpijskich. W 1988 r. w Seulu walczył Andrzej Głąb, zostając wicemistrzem. W 1996r. do Atlanty polecieli bracia Dariusz i Piotr Jabłońscy. Cztery lata później w Sydney walczył Dariusz Jabłoński. W 2004 roku na matach w Atenach rywalizowali Dariusz Jabłoński i Radosław Truszkowski. Z kolei w 1996 r. zapaśnicze walki sędziował związany wówczas z Cementem Gryf Chełm ówczesny trener Krzysztof Grabczuk.
W 2008 r. w Pekinie oraz 2012 r. w Londynie Chełm nie miał swojego przedstawiciela na igrzyskach. Cztery lata temu właśnie Krawczyk była bliska wyjazdu, ale przegrała turnieje kwalifikacyjne. Podopieczna Dariusza Kucharskiego nie poddała się, zagryzła zęby i wszystko podporządkowała igrzyskom olimpijskim w Rio de Janeiro. W minionym tygodniu zawodniczka Cementu Gryf Chełm, przed odlotem do Brazylii, gościła u prezydent miasta Agaty Fisz.
Rywalizacja w zapasach kobiet ma rozpocząć się w drugim tygodniu igrzysk. Katarzyna Krawczyk swoją pierwszą walkę rozgra najprawdopodobniej 18 sierpnia.(kg)