Kasperka nie taka pilna

Tym razem nawet wstawiennictwo przewodniczącego rady miasta Włodzimierza Radka niewiele dało. Miasto w najbliższym czasie nie planuje budowy ulicy Kasperka, o co zabiegają jej mieszkańcy. – W budżecie nie ma na to pieniędzy i są ważniejsze inwestycje do realizacji – odpowiada ratusz na ich petycję, złożoną do burmistrza za pośrednictwem przewodniczącego.


Ulica Kasperka znajduje się blisko centrum miasta i choć panuje na niej spory ruch wciąż, na niemal 300-metrowym odcinku, między ulicami Spadochroniarzy i Kamińskiego, nie ma asfaltu i oświetlenia.

– W czasie deszczu nawierzchnia ulicy zamienia się w błoto, a w suche dni nad drogą unoszą się tumany kurzu. Ulicę rozjeżdżają ciężkie śmieciarki kursujące do znajdującego się tu gniazda kontenerów na odpady, a brak oświetlenia przyciąga tu amatorów imprezowania, którzy zachowują się głośno i wulgarnie, co często kończy się interwencją policji lub straży miejskiej – skarżą się mieszkańcy, którzy podpisali się pod petycją o remont i oświetlenie ulicy.

Podkreślają w niej, że ok. 3 lata temu został przygotowany i zatwierdzony do realizacji projekt budowy ulicy, ale z niezrozumiałych dla nich powodów zaniechano wprowadzenia go w życie.

Swoje wystąpienie mieszkańcy przekazali przewodniczącemu Rady Miasta Świdnik, Włodzimierzowi Radkowi, a ten poparł ich oczekiwania w interpelacji złożonej do burmistrza. I o ile zazwyczaj interpelacje przewodniczącego okazują się skuteczne, tym razem sprawy „od ręki” załatwić się nie uda.

Odpowiadając na interpelację burmistrz Waldemar Jakson potwierdził, że faktycznie w 2016 roku przygotowano projekt budowy ul. Kasperka od skrzyżowania z ul. Kamińskiego do końca drogi wraz z oświetleniem oraz odwodnieniem i dodatkowo zaprojektowano jeszcze stanowiący drogę wewnętrzną sięgacz z prawej strony ul. Kasperka, to wymaga on aktualizacji.

– Główną przeszkodą w realizacji omawianej inwestycji jest brak środków finansowych w budżecie Gminy Miejskiej Świdnik. W zeszłym roku rozpoczęliśmy realizację strategicznych dla miasta inwestycji, a te rozpoczęte jeszcze wcześniej wymagają kontynuacji i dołożenia więcej pieniędzy – wyjaśnia burmistrz Waldemar Jakson, przypominając, że miasto m.in. buduje ul. Kusocińskiego, kontynuuje budowę kolektora deszczowego, czy budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Park Avia”.

– Rozumiem i zdaję sobie sprawę, że budżet jest napięty, gdyż w tej chwili faktycznie realizujemy wiele dużych inwestycji, ale liczę na to, że jednak uda się przynajmniej poprawić stan nawierzchni ulicy Kasperka i podejmę kroki, by tak się stało – zapowiada Włodzimierz Radek. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here