Katarzyna Krawczyk nie zawiodła!

Bardzo dobrze spisała się reprezentantka Cementu Gryf Chełm, Katarzyna Krawczyk w zawodach Pucharu Świata w zapasach, które odbyły się w stolicy Serbii w Belgradzie. Wielokrotna mistrzyni Polski wywalczyła w kategorii do 55 kg brązowy medal. Niewiele brakowało, a wystąpiłaby w finale.

Katarzyna Krawczyk na matach w Belgradzie spisywała się bardzo dobrze. W ćwierćfinale zmierzyła się z bardzo groźną rywalką, trzykrotną medalistką ostatnich mistrzostw Europy, Turczynką Bedihą Guen. Krawczyk po dobrej walce, prowadzonej w niezłym tempie, zwyciężyła z utytułowaną przeciwniczką 5:1.

W półfinale na reprezentantkę Cementu Gryf Chełm czekała Niemka Annika Wendle, tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw Starego Kontynentu. Pojedynek był bardzo wyrównany, a na dwie sekundy przez jego zakończeniem Krawczyk prowadziła 5:4. Niestety, Niemka wykonała akcję, za którą sędziowie przyznali jej dwa punkty i ostatecznie zwyciężyła 6:5. Katarzynie Krawczyk pozostała walka o brązowy medal. Jej rywalką była zawodniczka z Mołdawii Mariana Dragutan. W tym pojedynka chełmska zawodniczka nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszy. Zwyciężyła pewnie 7:0 i stanęła na podium z brązowym medalem.

Katarzyna Krawczyk walczy o udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zawodniczkę Cementu Gryf Chełm czeka jeszcze kilka ważnych startów, podczas których będzie rywalizowała o olimpijską nominację. (r)