Kawałek ścieżki odmieniłby życie

Zdaniem radnego Roberta Syryjczyka wzdłuż wiaduktu przy ul. Sobieskiego powinna powstać ścieżka rowerowa, bo teraz cykliści zmuszeni są jeździć po chodniku lub trawniku

Radny Robert Syryjczyk wnioskuje o wybudowanie ścieżki rowerowej przy wiadukcie na ul. Sobieskiego. – Teraz cykliści muszą korzystać z chodnika albo jeżdżą obok niego po trawniku – wskazuje radny.


Syryjczyk wystąpił w tej sprawie z interpelacją do burmistrza Świdnika, Waldemara Jaksona. – Chodnikiem od podziemnego przejścia przy targu do ul. Fabrycznej, gdzie budowany jest kompleks basenów „Park Avia”, codziennie przemieszczają się setki pieszych i rowerzystów, m.in. pracowników zmierzających do pracy w PZL-Świdnik, firm położonych na terenie Regionalnego Parku Przemysłowego czy uczniów Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Teraz cykliści jeżdżą po chodniku, między przechodniami albo rozjeżdżają pas zieleni obok chodnika, gdzie po deszczu robi się błoto – podkreśla radny Robert Syryjczyk (KO).

Jego zdaniem wystarczy wybudować w tym miejscu kawałek ścieżki rowerowej, by rozwiązać problem i znacznie poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, których po otwarciu Parku Avia zapewne jeszcze przybędzie. – Proszę o przedstawienie informacji, jakie są możliwości wykonania ww. infrastruktury rowerowej – podsumowuje R. Syryjczyk, który do interpelacji dołączył mapkę z dokładnym przebiegiem proponowanej ścieżki oraz zdjęcia, pokazujące jak obecnie wygląda droga w tym miejscu.

Radny oficjalnej odpowiedzi burmistrza jeszcze nie dostał, ale z informacji, jaką przekazał nam wiceburmistrz Świdnika, Marcin Dmowski, wynika, że miasto przeanalizuje możliwość realizacji propozycji radnego.

– Jeśli są to miejskie grunty i da się po nich poprowadzić ścieżkę, która rozwiązałaby problem doskwierający mieszkańcom, to na pewno rozważymy jej budowę i poszukamy na nią pieniędzy – zapowiada wiceburmistrz Marcin Dmowski. JN