Każda pomoc się liczy

Nadal trwa akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Żywność i środki czystości można przymościć do sztabów akcji do 31 grudnia. Ale najlepiej zrobić to jeszcze przed świętami.
W tym przedświątecznym okresie najbardziej potrzebna jest żywność, z której można przygotować wigilię. Przydadzą się również zabawki czy dobrej jakości ubrania. Pierwsze dary trafią do rodzin jeszcze przed świętami. Już teraz, każdy, kto potrzebuje pomocy w tym trudnym dla wielu osób okresie, może skorzystać z rzeczy zebranych w ramach akcji PDPZ. Dary wydawane są od poniedziałku do piątku w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy ul. Unii Lubelskiej 15 (w godzinach 9.00-14.00), w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Koryznowej 2c (od 9.00 do 14.00) oraz w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Droga Męczenników Majdanka 26 (od 9.00 do 15.00).
W tegoroczną akcję włączyli się również lubelscy urzędnicy. W Urzędzie Wojewódzkim, 15 grudnia po raz kolejny odbyła się aukcja „Dar serca za dar serca” podczas której udało się zebrać blisko 4 tony żywności. Pomogli również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku choinki (250 świerków) rozdawane przez marszałka województwa, 17 grudnia na placu Teatralnym przed CSK można było otrzymać wyłącznie za artykuły żywnościowe, które zostały przekazane do sztabu akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Pomoc dla najuboższych można przynosić też do siedziby Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 codziennie, od godziny 9.00 do 18.00. (EM.K.)